تعمیر تخصصی گیربکس اتومات

تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک

فروش گیربکس اتومات

فروش گیربکس اتوماتیک

تعمیر گیربکس اتومات
گیربکس اتومات

 

 

نصب گیربکس اتوماتیک(دنده اتومات)

 

 

خودرو دنده دستی را اتوماتیک کنید، شما گاز دهید، دنده خودش عوض می‌شود. مصرف سوخت البته كمی بالاتر می‌رود، اما معلوم است كه راندن خودرو راحت تر است

 خودروهایی كه گیربكس آنها اتوماتیك است را دنده اتوماتیك می‌گویند. راندنشان راحت‌ تر است، چون دستتان آزاد است و سرعت خودرو را با پدال گاز تنظیم می‌كنید.
امروز اگرچه اغلب خودروهای وارداتی به بازار كشور در دو مدل دنده دستی و اتوماتیك عرضه می‌شوند، اما خودروسازان داخلی انگار تمایل زیادی به تولید خودروهای دنده اتوماتیك ندارند. به جز پژو 206 تیپ 6، سمند سورن آن هم به تعداد خیلی محدود، پژو 207، مگان و چند خودرو مونتاژی دیگر مثل مزدا3 و گرند ویتارا، شاید به زحمت بشود یكی دو خودرو دنده اتوماتیك دیگر در بازار خودروهای داخلی و مونتاژی پیدا كرد.
با این حال كیا و هیوندای كه بیشترین محصولات را به بازار ایران عرضه می‌كنند، دنده اتوماتیك را روی اکثر محصولات خود به عنوان آپشن یعنی تجهیزات سفارشی نصب می‌كنند.
در میان محصولات داخلی، همین مدل‌های دنده اتوماتیك هم تیراژ‌شان بسیار كم است و اختلاف قیمت‌شان بسیار زیاد. این است كه پیدا كردنشان در بازار چندان آسان نیست.
حالا اگر شما پول خریدن ماشین خارجی یا داخلی‌های اتوماتیك را كه چندان هم ارزان نیستند، نداشته باشید و همزمان بخواهید از رانندگی در شرایط بهتری لذت ببرید، باید هزینه‌اش را بپردازید.
كافی است نگاهی به صفحه نیازمندی‌های روزنامه‌ها بیندازید. آگهی ارائه‌ی خدمات تبدیل گیربكس دستی به اتوماتیك فراوان است؛ با این وجود چه پراید داشته باشید و چه پژو 206 یا سمند، اتوماتیك‌كردن گیربكس خودروتان بالاتر از یك میلیون تومان تمام می‌شود.
بیشتر گیربكس‌های اتوماتیكی كه در حال حاضر در بازار ایران موجود است، آلمانی هستند. با این وجود چون سیستم كامپیوتری خودروهای مختلف تفاوت‌هایی با هم دارد، هزینه‌ی اتوماتیك‌كردن همه خودرو‌ها یك اندازه تمام نمی‌شود.
خودروهایی که قابل اتومات کردن هستن شامل این خودروها میباشد (پژو 405 ، پارس ، زانتیا و سمند )
البته همه این گیر‌بكس‌ها حداقل شش ماه تا یک سال ضمانت دارند و از 4 تا 4.5 هزینه دارند اما بهتر است قبل از تصمیم‌گیری با تهران اتومات  تماس بگیرید و از ارائه‌ی خدمات پس از فروش برای خودرویی كه گیربكس آن عوض می‌شود، مطمئن شوید